1. Google Site Yöneticisi Araçları (Search Console): Bu araç sitenizin Google üzerindeki varlığını kontrol etmenizi sağlamaktadır. Anahtar kelime takibi, site haritalarını ve robots.txt dosyalarını düzenlemeyi buradan yapabilirsiniz.
 2. Google Anahtar Kelime Planlayıcısı: Bu araç insanların Google’da kullandıkları anahtar kelimeleri araştırma konusunda size yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte AdWords için belirlenen tıklama başına maliyet gibi rakamları göstermektedir.
 3. Google Trendleri: Kelime öbekleri, yerel durumlar ve ilgili kelimelerle alakalı ortalama araştırmalar yapmak istiyorsanız kullanılabilecek bir araçtır. Çıkışta ve düşüşte olan terimleri size gösterir.
 4. Google PageSpeed Insights: Yüksek sıralamalara sahip olmak için sayfa yüklenme hızı önemli bir yere sahiptir. Bu aracı kullanarak sitenizin performansını ölçebilirsiniz.
 5. Google Yapısal Veri Test Etme Aracı: Rich Snippet adı verilen yapısal veriler arama sonuçlarında karşınıza çıkmaktadır. Bu araç sayesinde Google’ın ve diğer arama motorlarının sayfalara ait verileri nasıl kullandığını anlayabilirsiniz.
 6. Bing Site Yöneticisi Araçları: Yahoo! ve Bing üzerinde sitenizin varlığını kontrol edebilirsiniz. Anahtar kelime takibi, site haritalarını ve robots.txt doyalarını düzenlemeyi buradan yapabilirsiniz.
 7. Moz: Arama motoru iyileştirme çalışmaları için ihtiyacınız olan kapsamlı araçları sunan ücretli bir servistir.
 8. KISSMetrics: Dönüşüm değerlerinin ve diğer kritik verilerin analizi konusunda kolaylık sağlayan ücretli bir servistir.
 9. WordPress: İçerik oluşturmayı ve yayınlamayı oldukça kolay bir hale dönüştüren ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir.
 10. WordPress SEO by Yoast: WordPress’te kullanılan ücretsiz bir eklentidir. Sayfaların ve yazıların SEO ile uyumlu hale getirilmesi adına kişiye çeşitli kolaylıklar sunmaktadır.
 11. Google URL Builder: Sitenizi diğer linkler, ücretli medya ve e-posta pazarlama çalışmaları ile tanıtırken elde edilecek verileri Google Analytics üzerinden takip etmeniz adına özel URL adresleri oluşturmanızı sağlayacak araçtır.
 12. AuthorityLabs: Sitenizin Google, Bing ve Yahoo! arama motorlarında belirli anahtar kelimeler için sıralamasını takip edebilmenizi sağlamaktadır.
 13. BuiltWith: Diğer bir sitenin kullandığı servisleri, araçları ve sunucu bilgilerini bulmanızı sağlayan bir hizmettir.
 14. SharedCount: Bir sayfanın sosyal medya paylaşımları ve yorum miktarlarını analiz etmenizi sağlayan bir hizmettir.
 15. WordStream: Kullanıcıların arama amaçlarını belirlemek için kullandıkları anahtar kelimeleri araştırma konusunda faydalanabilecek alternatif anahtar kelime araştırma aracıdır.
 16. REDbot: Bir sitenin yönlendirilmiş bağlantılarını kontrol etmek ve incelemek amacıyla kullanılabilecek bir hizmettir.
 17. Ubersuggest: Google tarafından önerilen aramalara yönelik verilerden yola çıkarak belirlediğiniz anahtar kelimeler için araştırmalar yapabilmenizi sağlayan bir araçtır.
 18. Microdata Generator: Microdata, sayfalarınızda yer alan kişilerin, yerlerin, etkinliklerin ve ürün özelliklerin arama motorlarına iletilmesini sağlayacak meta veri biçimidir. Bu araç sayesinde bu meta veriyi daha kolay bir biçimde kullanabilirsiniz.
 19. Facebook Open Graph Debuger: Siteniz Facebook’ta istediğiniz gibi gözükmüyor olabilir. Bu araç size olağan sorunları görüntüleme konusunda bilgi vermekte ve Facebook’un sayfa içeriklerini daha iyi değerlendirmesini sağlamaktadır.
 20. WebPageTest: Sitenizin sayfalarının açılış hızını değerlendirmenizi sağlayan bu araç size aynı zamanda gerekli iyileştirmeleri yapabilmeniz için tavsiyelerde bulunmaktadır. Bu araç sayesinde sitenizin sayfa açılış hızlarını iyileştirebilirsiniz.
 21. WP Engine & Pagely: WordPress sitelerinin yönetilmesi konusunda kolaylıklar sunan ücretli bir sunucu hizmetidir. Bu hizmetten yararlanarak daha hızlı yüklenen WordPress sitelerine sahip olabilirsiniz.

Yamazaki

Comments powered by Disqus