1. 1- çanlar kimin için çalıyor
 2. robert jordan isimli profesöre, ispanyol iç savaşı sırasında bir köprüyü bombalaması için verilen emirle birlikte, savaşın anlamsızlığını ve vahşeti mükemmel bir şekilde anlatan ernest hemingway başyapıtı.
 3. 2- derviş zaim
 4. sinema yapma hikayesi, 1991 yılında londra’da hollywood film enstitüsü tarafından organize edilen bağımsız film yapımcılığı ile ilgili bir kursa katılmasıyla başlayan yönetmen/yazar..filmlerinde mistisizm etkilerini sıklıklı hissettirir gizemli bir hava kullanır.
 5. 3- ercan mehmet erdem
 6. okul arkadaşı olan emrah serbes'in yarattığı karakter olan behzat ç.'yi muhteşem bir şekilde kurgulayıp 96 bölüm boyunca keyifle izlememizi sağlayan, dtcf tiyatro bölümü, dramatik yazarlık anasanat dalı mezunu senarist.kitaplardaki konunun sadece ilk bölümde ve ilk sezonun sonunda çıkan behzat ç. seni kalbime gömdüm filminde kullanılmasına rağmen 3 sene boyunca behzat ç. dizisini mükemmel bir şekilde kendi kurgularıyla bize aktarmıştır.
 7. 4- dirk nowitzki
 8. nba tarihinin en efendi ve örnek sporcusu.iyi bir sporcu olması yanında, iyi bir karakter olarak yetişmesinin çok önemli olduğunu düşünen antrenörü ve mentoru holger geschwindner tarafından, gitar ve saksafon derslerine yönlendirilmiştir.
 9. 5- iron maiden
 10. kuruluşundan bugüne logoları ve konser afişleri, grubun kurucusu ve bas gitaristi steve harris tarafından çizilmiş olan, ingiliz heavy metal grubu.
 11. 6- necdet yaşar
 12. türk sanat musikisinde taksim konusunda en başarılı isimlerinden biri.taksimlerinde çok gelişmiş bir saz tekniği vardır.bulduğu değişik nağmelerle farkını hemen hissettirir ayrıca taksimlerinde makamların işlenmemiş veya az işlenmiş özelliklerini kullanarak, bambaşka bir duymamı sağlayan çok sevdiğim bir tamburi.
 13. 7- damian lillard
 14. sadece 24 yaşında ligde 3. sezonu olmasına rağmen nba'in en iyi clutch time oyuncularından birisi.
 15. 2012 nba draft'ında lige geldiğinden itibaren, maçın bitimine 5 dakika kala ve farkın 5 ve daha az olduğu maçlarda toplam 68 dakika süre almış, bu sürede %51 ile 62 sayı atmıştır.aynı zamanda maçın bitimine 30 saniye kala farkın 3 ve daha az olduğu maçlarda, 6 dakika süre almış %80 gibi inanılması güç bir yüzdeyle 16 sayı atmıştır.kısacası portland trail blazers'ın winner oyuncusudur kendileri.
 16. 8- deron williams
 17. 2012-2013 sezonunu 18.9 ppg,7.7 apg,3.0 rpg istatistikleriyle oynamasına rağmen düşük yüzdesi* ile beklenenin altında kalmış brooklyn nets point guardı.
 18. 9- dwayne wade
 19. lakabı waw* olan shooting guard.
 20. 10- fikret kızılok
 21. gitar,bağlama,çello,sitar çalabilen şarkıcı,besteci,söz yazarı ve dişçi.
Comments powered by Disqus